Misją naszej Kliniki jest nauczanie psychiatrii studentów medycyny, szkolenie podyplomowe lekarzy i przyszłych naukowców, szkolenie specjalizacyjne, prowadzenie badań naukowych w dziedzinie psychiatrii i uzależnień oraz świadczenie opieki psychiatrycznej z uwzględnieniem najnowszej wiedzy i wykorzystaniem osiągnięć badań naukowych w codziennej praktyce klinicznej. Prowadzimy kurs psychiatrii dla studentów I Wydziału Lekarskiego, dla Oddziału Stomatologicznego, oraz dla Wydziału Elektroradiologii. Kurs obejmuje najważniejsze koncepcje neurobiologiczne zaburzeń psychicznych, podstawy diagnostyki i leczenia.

Materiały dydaktyczne

Do pobrania

Zasady obowiązujące na zajęciach

Szanowni Państwo, 

Pierwszego dnia zajęć macie Państwo planowo odsłuchiwanie webinarów ze strony. Po odsłuchaniu, otrzymacie Państwo certyfikat. Certyfikat ten jest niezbędny, bym mogła Państwu zaliczyć zajęcia.
Mamy poza tym 5 zajęć ćwiczeniowych od 8.00 do 9.50.

Pierwsze zajęcia, w środę, będą odbywać się online na Teamsach, aby omówić przebieg kolejnych zajęć.
Najprawdopodobniej w drugą środę zajęć 14.04 zajęcia będą osobiste.Wtedy proszę  by pierwsza podgrupa (a) przyszła na 8.00, druga podgrupa (b) o 9.00. By wejść na oddział musicie się Państwo przebrać w szatni w podziemiach, która jest zorganizowana w sali wykładowej, w której mieliście Państwo zajęcia z Propedeutyki uzależnień.  Trzeba zmienić obuwie, zaliczyć własny fartuch oraz założyć jednorazową maseczkę i ew rękawiczki. Przed zajęciami osobistymi niezbędne jest wypełnienie ankiety epidemiologicznej najlepiej online, ewentualnie na miejscu.

W razie pytań, proszę o kontakt mailowy: dorota.wolynczyk-gmaj@wum.edu.pl lub na Teamsach.

Pozdrawiam,
Dorota Wołyńczyk-Gmaj

Studenckie Koło Naukowe działa w obecnej formie od 1994 roku. Ma na celu przekazanie studentom teoretycznej wiedzy z dziedziny psychiatrii, a także, w miarę możliwości, nauczenia praktycznych umiejętności. Opiekunami Koła Naukowego jest dr n. med. Dariusz Maciej Myszka (maciej.myszka@wum.edu.pl).

Zachęcamy stażystów i członków Studenckiego Koła Naukowego do udziału w badaniach naukowych, aktualnych i przyszłych. Więcej informacji na naszej stronie oraz na Facebooku. Kontakt mailowy: sknpsychiatrii@wum.edu.pl. Zapraszamy!